Ako jazdit s dieslom 1.5 CRDi

Vše o vašem autě na jednom místě

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Re:

Příspěvek od adam221 »

Skokan, vyskusaj pojazdit s autom co ma dvojhmotak, a potom s acccentom.. Rozdiel je v tom dost citelny.....
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Reklama
 

Uživatelský avatar
skokan123
*
Příspěvky: 23
Registrován: 13 bře 2009, 21:18

Re: Ako jazdit s dieslom 1.5 CRDi

Příspěvek od skokan123 »

Tak jsem volal do prodejny AutoPalace v Butovicích a servisní technik byl mým dotazem evidentně zaskočenej, řekl moment ...pak pět minut ticho, načež mi s lítostí oznámil, že neví. Na moji otázku ať se teda zeptá někoho kdo to ví, mi odpověděl, že se ptal mistra dílny co auta opravuje a ten ví nejvíc, ale že taky neví. Prej tam s takovou opravou ještě nikdo nebyl, takže s největší pravděpodobností asi ne :lol: a Jestli trvám na odpovědi mám si zavolat importéra.
Accent 1,5 CRDi VGT Elegance, 3/2009 - Gold Beige/beige
Uživatelský avatar
skokan123
*
Příspěvky: 23
Registrován: 13 bře 2009, 21:18

Re: Re:

Příspěvek od skokan123 »

adam221 píše:Skokan, vyskusaj pojazdit s autom co ma dvojhmotak, a potom s acccentom.. Rozdiel je v tom dost citelny.....
Aké to je? v čem je rozdíl? kultivovanost motora?
Accent 1,5 CRDi VGT Elegance, 3/2009 - Gold Beige/beige
Uživatelský avatar
Donald
**
Příspěvky: 431
Registrován: 06 bře 2006, 09:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako jazdit s dieslom 1.5 CRDi

Příspěvek od Donald »

Přátelé ropáci,
patřím k těm, co brzdí motorem CRDi /s citem/ a dosud jsem nezaznamenal žádnou negativní reakci, tím méně problém se setrvačníkem. Martin Vaculík /Autodiesel/ píše o motoru CRDi 2 l 83 kW, že je odolný a netrpí na problémy s váhou vzduchu a setrvačníkem. Nikde jsem nenašel, že by Hyundai používal dvouhmoťák. Předpokládám, že motory 1,5 a 1,6, které konstručkně vycházejí ze staršího motoru CRDi 2,0, ho též nemají. Ostatně při jízdě a zrychlování z volnoběhu se na 2 nebo 3 rych. stupeň se dá pocítit mírné škubání, což svědčí o tom, že tam dvouhmotový setrvačník není.
Nicméně platí, že u dieselu je větší setrvačník než u benzínu a prudké roztáčení u podřazení mu nemusí prospívat. Ač to dělám, snažím se s citem, příp. s meziplynem. Ale protože motor jde pomaleji do otáček a pomaleji klesá, je to problém trefit.
Doufám, že vám to pomůže. Ale pátrejte dál. Obraťte se na technické odd. Hyundai Motor Company /dovozce/.
Zdraví donald
Ford Mondeo TDCi 96 kW, Euro 4
Elantra, model 2004, CRDi (zůstala v rodině)
Dříve: Accent, model 2003, CRDi (zůstal v rodině)
Uživatelský avatar
skokan123
*
Příspěvky: 23
Registrován: 13 bře 2009, 21:18

Re: Ako jazdit s dieslom 1.5 CRDi

Příspěvek od skokan123 »

No v pondělí si jdu konečně pro svýho Accenta, tak je tam ještě vyzpovídám. Add mexican: špatně jsem to napsal, v článku psali, že stačí 5-10x podtočit motor a setrvák je v háji a oprava ( výměna za nový) stojí 25-30.000,- peněz :shock: a že i stejně zhoubný je brždění motorem. Z toho cos napsal mi vychází, že ho Accent nemá uff :lol: ale stejně se zeptám pro jistotu.
Accent 1,5 CRDi VGT Elegance, 3/2009 - Gold Beige/beige
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Ako jazdit s dieslom 1.5 CRDi

Příspěvek od rokolo »

Obávám se, že se stejně nic nedovíš #-o
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Ako jazdit s dieslom 1.5 CRDi

Příspěvek od adam221 »

Takto vyzera dvojhmotak..
http://www.motorlager.dk/index.cfm?link ... partid=239

Tu je link na vyrobcu dvojhmotakov, a je tam aj jeho prierez :)
http://www.zf.com/brands/content/de/sac ... SACHS.html
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Uživatelský avatar
_miv_
**
Příspěvky: 318
Registrován: 03 kvě 2008, 13:02
Bydliště: BB - SK

Re: Re:

Příspěvek od _miv_ »

adam221 píše:Skokan, vyskusaj pojazdit s autom co ma dvojhmotak, a potom s acccentom.. Rozdiel je v tom dost citelny.....
ako ja nie som vobec ziadny odbornik co sa tyka aut aj ked som dokonale technicky typ ale o motorch aut neviem vela. ale teraz som si vlastne uvedomil ako to tu citam, ze ten rozdiel je citit lebo jazdim aj na octavii2 1,9tdi a pri radeni to tak nesklbe ako s accentom. to preradenie je tam plynulejsie skoro ako u benzinu. asi to vyznie smiesne, ale som si myslel, ze accent crdi ma nedokonalu spojku alebo prevodovku, ze tak sklbe pri rade 1-2 resp 2-3 ale je to tym ze to nema teda 2-hmotovy zotrvacnik. ak sa mylim opravte ma :) sklbe to hlavne pri rychlom spusteni spojky resp rychlom preradovani. proste na accente spustam spojku pomalsie ako resp su take iste otacky ked to tak nesklbe...
Hyundai i30 Fastback - 1,4 T-GDi 7DCT - Style - Polar white - MY2019
Hyundai Accent - 1,5 CRDi VGT - Elegance - Gold Beige
Uživatelský avatar
Donald
**
Příspěvky: 431
Registrován: 06 bře 2006, 09:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako jazdit s dieslom 1.5 CRDi

Příspěvek od Donald »

Myslím, žes na to kápl. Přesně o tom to je. Dvouhmoťák slouží k pohodlí, ale je choulostivný a nákladný při výměně.
Už jsem četl, že existuje náhrada jednohmotová, která má mnohem vyšší výdrž.
Ford Mondeo TDCi 96 kW, Euro 4
Elantra, model 2004, CRDi (zůstala v rodině)
Dříve: Accent, model 2003, CRDi (zůstal v rodině)
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Moje auto“