Uvolneny sedak ridice.

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Odpovědět
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Uvolneny sedak ridice.

Příspěvek od karel2 »

Dobry den,

nenasel jsem, ze by se tohle tema resilo, tak zakladam nove. Nemate nekdo problem s uvolnenym sedakem ridice? Prijde mi to dost neprijemne, pokazde, kdyz se posunu, tak v sedaku jakoby lupne a pohne se. Pak to chvili vydrzi a treba pri brzdeni to udela zase. Dival jsme se pod sedadlo a problem bude asi v v mechanismech vyskoveho nastaveni. Resil jste nekdo neco podobneho?Nemam predstavu na kolik by vysla oprava. Vazim 75 kg, takze vahou to snad nebude:-)

Diky za jakoukoliv radu.
Reklama
 

Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1699
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

No a nebo to vahou bude - malo vazis a sedadlo posletuje :D :D :D

Ale vazne: Ja jsem si niceho takoveho nevsiml a mam take vyskove nastavitelny sedak, takze asi opradu do servisu. Ale mozna by stalo za to, zkusit to sedadlo vyndat a kouknout se zespodu na ten mechanizmus a zkusit treba neco dotahnout...... jenom napad.....
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
peety
**
Příspěvky: 181
Registrován: 13 bře 2007, 14:48
Bydliště: Praha-východ,Nehvizdy

Příspěvek od peety »

u accenta jsem to měli taky , bylo to urvaný................nevím jak se to mohlo stat ale stalo.Sedačku jsme museli koupit celou a od tý doby je to v poho.Koupili jsme jí asi za 1000 na vrakáči.
PEETYObrázek
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Příspěvek od karel2 »

Vrakac me taky napadl. Sedacku se bojim odsroubovat sam, abych to pak dobre pritahnul. Nerekl bych , ze je to primo urvany, pohne se to totiz malo, ale leze to pekne na nervy.
Uživatelský avatar
Melkor
**
Příspěvky: 282
Registrován: 26 led 2007, 16:45
Bydliště: Velké Popovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Melkor »

jo tak přesně tohle mám taky... Hýbe se to mezi dvěma krajnímy polohami, přičemž když ten sedák trošku nadzvedneš, tak se s tím dá hýbat krásně volně. jak si do něj sedneš, tak se to hýbe jen při větší síle (brždění, akcelerace) já sem to vyřešil tak, že sem výškové nastavení stáhnul na minimum a vono se to tak jako zafixovalo v poloze sedák úplně vzadu. a lupne a pohne se jenom když na tu brzdu dupnu hodně razantně :-) Neřeším, nemám prachy na nový :-D
Lantra Combi 1.8 16V 94KW rv.1996
Accent 1.3 12V 61KW rv.2003 - LPG MAGIC3 - (mám interface i SW pro nastavení ŘJ)
-prodáno: Accent 1.3 62Kw rv.95 5dvéř
karel2
**
Příspěvky: 236
Registrován: 15 led 2007, 10:44

Příspěvek od karel2 »

Jo jo, asi tak nejak. Zatim to neni tak, ze by uplne poletoval. Mrknu na to o vikendu.
Uživatelský avatar
MichalS
*
Příspěvky: 44
Registrován: 16 lis 2005, 10:29
Bydliště: Praha 9

Příspěvek od MichalS »

S tímhle jsem byl v servisu 2x a nikdy nic nenašli. Byl jsem z toho celkem nervózní jak mi v tý sedačce cvakalo. Většinou při brždění, rozjezdech a v zatáčkách, ale jenom někdy. Vyřešila to nakonec změna polohy sedačky. Upravil jsem si jinak výškové nastavení a asi s ní i trochu hnul dozadu a od té doby je klid.
Nový Hyundai Getz Dynamic 1.1 5dv 11/2005
mgl
*
Příspěvky: 27
Registrován: 05 říj 2006, 22:38
Bydliště: Benešov

Re: Uvolneny sedak ridice.

Příspěvek od mgl »

Mám ten samý problém, zhruba 1 rok. Byl jsem ve dvou servisech, sedačku vyndali, na nic nepřišli. Provozu to nebrání, ale je fakt, že to leze pěkně na nervy. Vzhledem k tomu, že to trápí více lidí, bych to viděl na výrobní vadu. Když nemám zapnuté rádio, je to i slyšet, takové slabé cvaknutí. Při brždění, změně směru (hlavně na kruhácích). Je to i cítit, když se položí ruka na plastový kryt kloubu sedačky (vpravo). Změna polohy sedačky nepomohla.
Česulda
*
Příspěvky: 25
Registrován: 24 led 2006, 09:51
Bydliště: Čelákovice

Re: Uvolneny sedak ridice.

Příspěvek od Česulda »

Také jsem měl uvolněný sedák řidiče,vždy sebou hnul do strany, jako by byl uvolněný jeden šroub. Vyměnili mi v servisu v rámci záruky celou sedačku.
Hyundai Getz 1.1 46kW,2002
Peter W
Příspěvky: 2
Registrován: 07 led 2018, 16:22

Re: Uvolneny sedak ridice.

Příspěvek od Peter W »

Zdravim Vas.
Prosim vie mi niekto poradit z čoho by mohla (samozrejme po miernom prisposobeni) pasovat šoferova sedačka do Getza? Mam problem so sedacim nervom a sedačka je pre mna strašne tvrda a sedak velmi kratky.

Dakujem za akukolvek radu
Uživatelský avatar
Zbyněk Hanáček
**
Příspěvky: 283
Registrován: 11 úno 2011, 17:41
Bydliště: Džungľa

Re: Uvolneny sedak ridice.

Příspěvek od Zbyněk Hanáček »

Máš možnost někde ve tvém okolí si sednout do Sonaty. Sice je sedadlo větší, ale určitě se tam vleze s mírnou úpravou šířky vodících lišt.
三菱・コルト 1.3 Po čertech povedený ďáblík pro moji Micku
현대 라비타 čadikolo s 1.6 a LPG od BRC ( teď )
Ibiza 1.4. Motor BXW. Nejhorší auto
Lantra Kombi 1.6 84kW (2005-2015)
Opel kadet Kombi 1.6 (1999-2009)
Škoda 100 (1994-1999)
Peter W
Příspěvky: 2
Registrován: 07 led 2018, 16:22

Re: Uvolneny sedak ridice.

Příspěvek od Peter W »

Bohužial Sonatu nema nikto široko daleko ale dakujem za tip. Ked niekoho uvidim niekde
na parkovisku tak ho jednoducho poprosim o vyskušanie a potom pozriem vrakače.

Ešte raz dakujem.
Odpovědět

Zpět na „GETZ“