Odpory vodičů zapalování

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Odpovědět
to.tak
Příspěvky: 4
Registrován: 11 črc 2020, 14:27

Odpory vodičů zapalování

Příspěvek od to.tak »

Nazdar, dá se někde vygooglit jaký odpor má každý kabel od zapalování na svíčku? Hází mi to chybu 0302 . Výměna svíček nepomohla, ale když zahrkám kabely, tak se chyba objevuje jednou míň, jednou víc podle toho, jak je nacpu zpátky. Nerad bych měnil komplet zapalování. Jde o ten nejrozšířenější I-20 benzíňák 1,2 ještě v indické verzi.
Dík za odpovědi.
Reklama
 

slabostka
*****
Příspěvky: 1730
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Odpory vodičů zapalování

Příspěvek od slabostka »

a káble si aspoň "obzrel"? nevidíš žiadne poškodenie izolácie? skús pozrieť v tme či pri bežiacom motore nevidíš preskakovať iskry... v zásade by som tie káble vymenil a ak bude chyba stále potom prehodiť cievky ak tam máš možnosť či sa chyba ukáže potom na inom valci.
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
to.tak
Příspěvky: 4
Registrován: 11 črc 2020, 14:27

Re: Odpory vodičů zapalování

Příspěvek od to.tak »

Ve tmě jsem jiskření neviděl. To mi poradil automechanik. Prohodit je bude problém, protože chyba 0302 ukazuje ja válec 2 a 4 a ten 4 je nejkratší takže k ostatním válcům asi nedostane, ale zkusím to.
S měřákem by to bylo jednodušší, kdybych věděl kolik má každý kabel mít.
Problém je, že když tu chybu smažu neobjeví se třeba týden takže jestli je to v kabelech, bude odpor pokaždé jiný podle toho jak ho ohnu.
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Odpory vodičů zapalování

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Nebyla řeč o prohazování kabelů!
Kabely vyměň. A pokud by to nepomohlo, tak prohoď cívky jestli se závada objeví místo na sudých válcích na lichých.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Odpovědět

Zpět na „i20 Elektronika“