Maximálka u CRDi

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
rokolo
****
Příspěvky: 1010
Registrován: 20 bře 2008, 13:52

Re: Maximálka u CRDi

Příspěvek od rokolo »

Ono to asi bude také tím, že obvod kola nebude úplně nachlup stejný jako u původního rozměru pneumatik a to se potom projeví i na tachometru...
Accent 1.5 CRDi ELEGANCE - Black Ebony
Reklama
 

Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Maximálka u CRDi

Příspěvek od David C3 »

širší a težké kola acu trochu zpomalí.. to same i ja z 15 dal 17 a je to nepatrně poznat.. nic zásadního. dalnici jezdím stejně 160 :-)
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Uživatelský avatar
EB trupo
**
Příspěvky: 142
Registrován: 26 čer 2008, 21:08
Bydliště: poprad

Re: Maximálka u CRDi

Příspěvek od EB trupo »

Andy4 píše:OFFTOPIC : Moje Clio 1,2 44kW (8 ventil snáď storokov starej konštrukcie)

Jazdím teraz často do Budapešti. Ráno do pešti a v noci s5. Kedže accent (žiaľ) nieje v mojich očiach spoľahlivé vozidlo tak do tej pešti chodím cliom. Na diaľničnom výjazde z Budapešti stále tankujem auto doplna (pumpa OMV - palivo Carerra 100), a celú diaľničnú trasu absolvujem nadoraz, to znamená s plynom na podlahe štýlom čo to dá. V reále to znamená na rovinkách tacho 180km/h, v kopcoch to klesá na tých 165 km/h. Tento 190 km úsek diaľnice absolvujem v noci za približne 1h a 20min. Z diaľnice zchádzam za Miskolcom a tam tankujem na pumpe Shell zase do plna a pokračujem do Košíc už po klasickej ceste prvej triedy predpisovo.

Tankujem stále až úplne po vrch hrdla nádrže podľa premávky a počasia v rozmedzí 14,7 - 15,5 l paliva.
A to mi pri priemernej rýchlosti 146 km/h vychádza spotreba 8,1l/100 km.

Je to veľa alebo málo ??
to je teda dosť, pri takejto rýchlosti mám na 1,5CRDi spotrebu 5,3l/100km odmeraných prepočítaných... :wink:
ale mi príde priam nereálne tých mexicanových 196km/hod. mal som zatiaľ na tacho max 180 a to na tých pirrelách plávalo, a keďže som prechádzal akurát okolo liptovskej mary, kde je to samá zákruta, musel som spomaliť - polovičke už plával obed blízko brady :P . možno s inými gumami by som si trúfol... :wink:
Accent 1,5CRDi VGT 6/2008 Elegance EB, 205/45 R16 Firestone SZ90
Uživatelský avatar
xwing
**
Příspěvky: 163
Registrován: 06 dub 2009, 20:21

Re: Maximálka u CRDi

Příspěvek od xwing »

EB trupo píše:
Andy4 píše:OFFTOPIC : Moje Clio 1,2 44kW (8 ventil snáď storokov starej konštrukcie)

Jazdím teraz často do Budapešti. Ráno do pešti a v noci s5. Kedže accent (žiaľ) nieje v mojich očiach spoľahlivé vozidlo tak do tej pešti chodím cliom. Na diaľničnom výjazde z Budapešti stále tankujem auto doplna (pumpa OMV - palivo Carerra 100), a celú diaľničnú trasu absolvujem nadoraz, to znamená s plynom na podlahe štýlom čo to dá. V reále to znamená na rovinkách tacho 180km/h, v kopcoch to klesá na tých 165 km/h. Tento 190 km úsek diaľnice absolvujem v noci za približne 1h a 20min. Z diaľnice zchádzam za Miskolcom a tam tankujem na pumpe Shell zase do plna a pokračujem do Košíc už po klasickej ceste prvej triedy predpisovo.

Tankujem stále až úplne po vrch hrdla nádrže podľa premávky a počasia v rozmedzí 14,7 - 15,5 l paliva.
A to mi pri priemernej rýchlosti 146 km/h vychádza spotreba 8,1l/100 km.

Je to veľa alebo málo ??
to je teda dosť, pri takejto rýchlosti mám na 1,5CRDi spotrebu 5,3l/100km odmeraných prepočítaných... :wink:
ale mi príde priam nereálne tých mexicanových 196km/hod. mal som zatiaľ na tacho max 180 a to na tých pirrelách plávalo, a keďže som prechádzal akurát okolo liptovskej mary, kde je to samá zákruta, musel som spomaliť - polovičke už plával obed blízko brady :P . možno s inými gumami by som si trúfol... :wink:
Smerom od Popradu na LM je na diaľnici taký fajný úsek dolu kopcom, tam som na 40kW starej felde (ešte jednobodový vstrek, nie MPI) dal 165 a dal by som s rezervou aj 170 (na tacháči) keby som začal zrýchľovať skôr. Nabudúce skús tam, možno dáš aj 200 :twisted:
Hyundai Accent 1.4i Dynamic - Wine Red (05/2009)
Obrázek
Uživatelský avatar
EB trupo
**
Příspěvky: 142
Registrován: 26 čer 2008, 21:08
Bydliště: poprad

Re: Maximálka u CRDi

Příspěvek od EB trupo »

to xwing, bacha už je tam stacionárny radar :mrgreen:
Accent 1,5CRDi VGT 6/2008 Elegance EB, 205/45 R16 Firestone SZ90
Martin Korpel
**
Příspěvky: 213
Registrován: 19 kvě 2009, 13:58
Bydliště: Slovakia / Zvolen

Re: Maximálka u CRDi

Příspěvek od Martin Korpel »

Na nasom som medzi ZV a BB dosiahol 205km/h trosku z kompceka a asi aj vetrik fukal :oops: . Ale nasi ma stale buzerovali ze to bolo dole kopcom :twisted: tak som im ukazal ze hore kopcom (kopčekom) to slo 200km/h :D/ sme nadmieru spokojny s takym dieslakom
Hyundai Elantra 2017 - 2020 Black Phantom - Premium
Uživatelský avatar
_miv_
**
Příspěvky: 318
Registrován: 03 kvě 2008, 13:02
Bydliště: BB - SK

Re: Maximálka u CRDi

Příspěvek od _miv_ »

EB trupo píše:to xwing, bacha už je tam stacionárny radar :mrgreen:
ani nahodou to nie je stacionarny radar 8)
ak sa nemylim (v pocte kusov), tak jediny stacionarny radar mame na slovensku (ako pevne zamontovany) na dialnici d1 medzi trencinom a piestanami. :wink:
Obrázek
Hyundai i30 Fastback - 1,4 T-GDi 7DCT - Style - Polar white - MY2019
Hyundai Accent - 1,5 CRDi VGT - Elegance - Gold Beige
Martin Korpel
**
Příspěvky: 213
Registrován: 19 kvě 2009, 13:58
Bydliště: Slovakia / Zvolen

Re: Maximálka u CRDi

Příspěvek od Martin Korpel »

_miv_ píše:
EB trupo píše:to xwing, bacha už je tam stacionárny radar :mrgreen:
ani nahodou to nie je stacionarny radar 8)
ak sa nemylim (v pocte kusov), tak jediny stacionarny radar mame na slovensku (ako pevne zamontovany) na dialnici d1 medzi trencinom a piestanami. :wink:
Obrázek
ani ma nestras z ktorej strany snima ? nervy ... pminuly pondelok som tade palil viac nej 180km/h :( :-k :shock:
Hyundai Elantra 2017 - 2020 Black Phantom - Premium
Uživatelský avatar
adam221
****
Příspěvky: 1449
Registrován: 12 pro 2007, 23:24
Bydliště: Bratislava

Re: Maximálka u CRDi

Příspěvek od adam221 »

Martin Korpel píše:
_miv_ píše:
EB trupo píše:to xwing, bacha už je tam stacionárny radar :mrgreen:
ani nahodou to nie je stacionarny radar 8)
ak sa nemylim (v pocte kusov), tak jediny stacionarny radar mame na slovensku (ako pevne zamontovany) na dialnici d1 medzi trencinom a piestanami. :wink:
Obrázek
ani ma nestras z ktorej strany snima ? nervy ... pminuly pondelok som tade palil viac nej 180km/h :( :-k :shock:
Piestany > Trencin
Opel Astra H 1,6
Renault Clio RS
Hyundai I30 1.4CVVT 2011 - 2012 - predane
Accent MC CRDi 2007 - 2011 - predane
Accent MC CRDi 2009 - 2021 - ekologika likvidacia
Ak si myslíte že poznáte Hyundai, zamyslite sa znova!
Martin Korpel
**
Příspěvky: 213
Registrován: 19 kvě 2009, 13:58
Bydliště: Slovakia / Zvolen

Re: Maximálka u CRDi

Příspěvek od Martin Korpel »

NO ale mi odlahlo... ja som siel piestany Trnava dobre dobre... ach... uz som sa bal ze mi pride fotka s usmevom a malym steniatkom v krabici :D domov:D velmi silny usvedcovaci material
Hyundai Elantra 2017 - 2020 Black Phantom - Premium
Uživatelský avatar
_miv_
**
Příspěvky: 318
Registrován: 03 kvě 2008, 13:02
Bydliště: BB - SK

Re: Maximálka u CRDi

Příspěvek od _miv_ »

co ja viem tak sa meraju obidva smery aj na trencin aj na piestany. a meria sa od cela tzn aby bolo vidiet tvar ;-) jedine ak si chlapci radary otocili tak nemeraju niektory sme, ale to pochybujem, uz som tam davnejsie nesiel vokol...
Hyundai i30 Fastback - 1,4 T-GDi 7DCT - Style - Polar white - MY2019
Hyundai Accent - 1,5 CRDi VGT - Elegance - Gold Beige
Martin Korpel
**
Příspěvky: 213
Registrován: 19 kvě 2009, 13:58
Bydliště: Slovakia / Zvolen

Re: Maximálka u CRDi

Příspěvek od Martin Korpel »

_miv_ píše:co ja viem tak sa meraju obidva smery aj na trencin aj na piestany. a meria sa od cela tzn aby bolo vidiet tvar ;-) jedine ak si chlapci radary otocili tak nemeraju niektory sme, ale to pochybujem, uz som tam davnejsie nesiel vokol...
NO tak si mi vratil spat divny pocit... fuuu... ](*,) ale to zato mozu oni nie ja ze som siel 180 ci kolko..:( pretoze keby nerobili na ceste jak lemry tak idem slusne...ach no dufam ze nepride vyrozumenie :) certa mau som si dat aj cierne skla:D:( vyhoda tmavych #-o #-o #-o :evil: :cry:
Hyundai Elantra 2017 - 2020 Black Phantom - Premium
Miros
**
Příspěvky: 127
Registrován: 19 bře 2008, 08:18
Bydliště: Chotěboř

Re: Maximálka u CRDi

Příspěvek od Miros »

jo.radary jsou dva a každý snímá jeden směr.Měl jsem tu čest,tady v Čechách
Martin Korpel
**
Příspěvky: 213
Registrován: 19 kvě 2009, 13:58
Bydliště: Slovakia / Zvolen

Re: Maximálka u CRDi

Příspěvek od Martin Korpel »

Miros píše:jo.radary jsou dva a každý snímá jeden směr.Měl jsem tu čest,tady v Čechách
A kedy ti prislo vyrozumenie s portretom? ku koncu mesiaca alebo? kedy? :(
Hyundai Elantra 2017 - 2020 Black Phantom - Premium
Miros
**
Příspěvky: 127
Registrován: 19 bře 2008, 08:18
Bydliště: Chotěboř

Re: Maximálka u CRDi

Příspěvek od Miros »

je to asi 1,5 roku,zhruba po měsíci.Už nevim přesně.Jednou jsem taky platil litr za měsíc prošlou STK na služebním autě.Naštěstí ještě nebyly body
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“