Koroze prahu

Lak, koroze, výměna dílů karoserie.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Tonicek
Příspěvky: 4
Registrován: 30 bře 2018, 15:03

Koroze prahu

Příspěvek od Tonicek »

Ahoj, chcel by som sa poradiť, ako by bolo najlepšie riešiť vzniknutú situáciu. V autorizovanom servise (09/2022), som si nechal opraviť promáčkly práh u zadného kolesa. Poškodený "rožek" vyrezali a následne navarili nový kus plechu. Cez víkend som menil kola na letné a všimol som si nepríjemnú vec...zo spodnej strany, kde bol práh opravovaný sa objavila koroze a aby to nebolo všetko, tak v mieste, kde hladký lak prechádza do tej rapatej časti sa začal odlupovať lak. Díky
Přílohy
3.jpg
3.jpg (200.24 KiB) Zobrazeno 542 x
2.jpg
2.jpg (252.18 KiB) Zobrazeno 542 x
1.jpg
1.jpg (338.8 KiB) Zobrazeno 542 x
------------------------------------------------
Hyundai i30 CW, 1.6 GDI, Weekend 2016
Reklama
 

Hugo11
**
Příspěvky: 203
Registrován: 09 srp 2022, 21:36

Re: Koroze prahu

Příspěvek od Hugo11 »

Urcite reklamaci. Na opravu je samozrejme taky zaruka a jestli to navic delali pred nejakym pul rokem, neni moc co resit...
Druha vec je, ze jestli jsou takovy patlalove, je otazka jak nova oprava skonci. No treba uz to udelaji poradne, ale takova koroze se uz zastavuje blbe, pokud to jen nastrikaji, vyleze to casem ven. Z fotky to pravda moc dobre videt neni, ale to je skoro zase na vyvareni, do ceho se jim nepochybne chtit nebude...
Ten odlupujici se lak je ted v zasade jen kosmeticky problem, ale svedci to o kvalite lakyrnicke prace, ktera je teda strasna.
Uživatelský avatar
Leendrix
**
Příspěvky: 395
Registrován: 28 říj 2009, 03:45
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Koroze prahu

Příspěvek od Leendrix »

já bych spíš uvažoval zda vůbec došlo k řezaní, mám spíš pocit ze šlo o narovnaní a kytovaní ale takovou prasárnu bys snad autorizak bez předešlé dohody neudělal. Jinak bych to také reklamoval.
Hyundai I30 kombi 1,5 DPi r.v. 2022
Hyundai Grandeur 3,3 V6, r.v. 2009 (u nového majitele)
Hyundai Sonata 2.0 16V, r.v. 2002. (RIP)
Tonicek
Příspěvky: 4
Registrován: 30 bře 2018, 15:03

Re: Koroze prahu

Příspěvek od Tonicek »

Leendrix píše: 26 dub 2023, 06:08 já bych spíš uvažoval zda vůbec došlo k řezaní, mám spíš pocit ze šlo o narovnaní a kytovaní ale takovou prasárnu bys snad autorizak bez předešlé dohody neudělal. Jinak bych to také reklamoval.
K rezaniu určite došlo, videl som foto jak mechanik drží v ruke vyrezaný pomačkaný rožek prahu
------------------------------------------------
Hyundai i30 CW, 1.6 GDI, Weekend 2016
Uživatelský avatar
Leendrix
**
Příspěvky: 395
Registrován: 28 říj 2009, 03:45
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Koroze prahu

Příspěvek od Leendrix »

Aha, pak tedy jen reklamace.
Hyundai I30 kombi 1,5 DPi r.v. 2022
Hyundai Grandeur 3,3 V6, r.v. 2009 (u nového majitele)
Hyundai Sonata 2.0 16V, r.v. 2002. (RIP)
Hugo11
**
Příspěvky: 203
Registrován: 09 srp 2022, 21:36

Re: Koroze prahu

Příspěvek od Hugo11 »

Leendrix píše: 26 dub 2023, 06:08 já bych spíš uvažoval zda vůbec došlo k řezaní, mám spíš pocit ze šlo o narovnaní a kytovaní ale takovou prasárnu bys snad autorizak bez předešlé dohody neudělal. Jinak bych to také reklamoval.
Kdyby to bylo slo, vyrovnani by bylo tehdy i lepsi, rezat/varit prahy je vzdy naprd, material se prohreje, prijde tam jiny s horsi antikorozni upravou, coz neni idealni.
Uživatelský avatar
mozecek
**
Příspěvky: 378
Registrován: 02 bře 2023, 10:47
Bydliště: Olomouc

Re: Koroze prahu

Příspěvek od mozecek »

tohle jsou opravy co odsuzuji auto k dozivotnim problemum :-( ono je lepsi mirne zmackly prah, kde nedojde k poskozeni laku nechat byt, nez do nej sahat. I bodove vytahovani prahu dela paseku, ale rezani snad nikdy nedopadne dobre :-( byt to stare auto tak je lepsi rovnou prodat, u zanovniho je to docela obtizne rozhodnuti. Nicmene te ceka kolecko 2 letych intervalu, kdy budes resit stejny problem znovu a znovu. Max o rok dyl prodlouzis nejakou lokalni opravou a rok ti ubere kdyz nejaka krytka nebude sedet a dostane se tam sul v zime. Kdyz uz to nebude na zaruku a budes to resit byt v nejake garazi s lakem tak pocitej min 10tis a tyden bez auta. Z venku se to opravit a nalakovat da hezky, uvnitr vystrikat voskem a je to hezky do prvni zimy :roll: resil sem to na posledni aute a po dvou opravach sem ho radeji prodal, a mozna to zni pesimisticky ale jestli budes mit moznost vyhodne prodat a neco vyhodne koupit tak bych to zvazil .. navic jestli to mas 2016 tak ti asi i konci zaruka tak zvlast v zavislosti na tom jak se ti jevi to auto jako takove.
i30 kombi family smart 1.5 DPI 2023 engine red
ex. VW Golf V 1.6 MPI 75kW trendline, Škoda Superb II 2.0 TDI 103kW DSG ambition, Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Karosérie“